B A A R
novinky práce o nás kontakt
profil  |  výstavy  |  média  |  prednášky
 
Thumb
Daniel Šubín, Ing. Mgr. Art. /architekt,konatel/
1976 narodený v Bratislave
1994 - 2000  štúdium na Stavebnej fakulte, STU BA
2000 - 2004  štúdium na VŠVU v Bratislave
2000 - 2001  prax v Ateliéri Prof. Janáka
2001 - 2003  prax v Ateliéri AA /Ján Bahna/
2003 - 2004  prax v Ateliéri-S /Sven Szokolay/
2004 - 2005  prax v A.S.Projekting
2005 - 2006  spolupráca s MagicIndustry a Grido
2006 - 2007  prax v ateliéri Šujan-Štassel
2007   založená architektonická kancelária BAAR
2008   Ateliér BAAR s.r.o., autor. architekt 1759AA
2010   konatel a architekt /Ateliér BAAR s.r.o./
 
Thumb
Spolupráca

2007 - 2009 Martin Mano, Juraj Výboh
2010 - 2012 PREmenüDNV I-II autori
2012 - 2013 Rudo Látecka, Lucia Kušnírová, Rišo Senéši, Martin Jankovic, David Šandrik,Alan Krajcír, Danica Jurkovicová, Gordon Vitko
2014 Martin Berežný, Katka Bohácová, Elena Šoltésová
2015-2017 Zuzana Krnáčová, Eva Fabová, Nicole Kontšeková, Vanda Holeščáková, Adam Olekšák
 
Thumb
Ateliér
"Stretneme sa u vás v bare". Aj to sa nám obcas stáva, ked sa dohadujeme s klientom resp. našimi kolegami-architektmi. Trochu to bol aj zámer, vymysliet si dvojzmyselný a možno aj trochu uletený názov, ale skutocnost je cisto prozaická. Skrýva sa za ním naše „tvorcie“ pôsobisko a úcel pre co to celé vzniklo. "Bratislavskí architekti". Je v tom síce trochu lokálpatriotizmu, ale aj úsmevnej „seBAkritiky“ a jednoduchého ŠPZ znacenia. Napriek tomu naša špecializácia nie sú len bary, ale naozaj "baarsco" a robíme to naozaj "baarsjak", máme na to svojsky "baarometer", ci vlastný „baarcode“?;)
 
Thumb
Opis
Podobne ako náš „dvojzmyselný“ názov ateliéru, aj naša tvorcia práca sa nesnaží ponúkat len to videné v architektúre - formu, ale aj to najpodstatnejšie – obsah. Ako "baar" nie je barom, ale má zase jeho pohodu. Každá naša práca skrýva v sebe nejaký "druhý" zmysel – pricinu, síce podriadenú využívanej funkcii a okolitým dannostiam, ale navonok jasne citatelnú a uživatelmi podvedome vnímanú. Tento proces dialógu prenášame na všetky druhy a typy architektonickej tvorby, podporovaný základnými pravidlami pre udržatelný vývoj života a energie, a samozrejme, s úctou k tradíciam.
 
Thumb
Filozofia
Architektúru chápeme ako istú hierarchiu "konfrontácii" v rôznych tvorcích úrovniach. Na zaciatku medzi okrajovými podmienkami, ktoré vstupujú do procesu a istými koncepcnými postupmi, medzi vonkajšou formou diela a jeho vnútorným odkazom, medzi vlastným autorským „exhibovaním“ a verejnou mienkou. Sú to nevyhnutné rozhovory medzi nami-architektmi a klientom, profesiami ci úradmi, aj medzi nami samými. Nakoniec by však mal prebehnút rozhodujúci dialóg medzi samotným realizovaným dielom a jeho uživatelmi, jeho okolím, v konfrontovaní s nezastavitelným casom a dobou.
 
Thumb
Futsal
Architektúra je pre mna prácou aj koníckom, ale nie „povinnou jazdou“. Preto je dobre obcas ju „preložit“ doplnkovou aktivitou. U mna sú to už odmalicka rôzne športové aktivity, bez ktorých by sa mi asi tažko tvorilo. Pohybom odstranujem pracovný stres, aj ked pri športe sa nájde tiež dost adrenalínu. Od žiakov som sa venoval futbalu, v poslednej dobe už je to skôr futsal. Som kmenovým hrácom TRE KRONOR /1. Bratislavská liga „A“, ale v sezóne 2009/2010 som aj obliekal dres Academicu /2. SNL – Bratislava/.
 
Thumb
Hokej
Aby toho nebolo málo, tak sa k „primárnej“ futsalovej aktivite pridružil aj hokej. V roku 2008 vznikla iniciatíva na zorganizovanie hokejového turnaja medzi kolegami – architektami z Prahy, Brna a Bratislavy. Zacala tak malá miniséria turnajov v každom z týchto miest. Partia „BA - hokejistov – architektov“ sa v pravidelných intervaloch stretáva na rôznych ladových plochách a pripravuje sa na dalšie odvetné turnajové série so snahou vylepšit si bilanciu umiestnení. /2008-2010, 3 x 2. miesto/. V máji 2010 sa nám konecne podarilo zvítazit a potvrdili sme to aj dalšie 2 rocníky /2011,2012/.
Facebook Twitter Email G+
Copyright © 2010 Baar. All rights reserved.
sk  |  en